41 Kişilik Dans Filmi Konusu, Oyuncuları ve Yorumlar

41 Kişilik Dans filmi konusu oyuncuları ve yorumlar

41 Kişilik Dans filmi konusu oyuncuları

2020 yapımı, biyografi ve tarih türündeki Dance of the 41 filmi Netflix’te yayınlanmasıyla tekrardan ilgi görmeye başladı. Peki, 41 Kişilik Dans filmi konusu ve oyuncuları en, yorumlar ne yönde ? İşte film hakkında tüm merak edilenler…

Meksika ve Brezilya ortak yapımı film, ilk defa 9 Kasım 2020 tarihinde vizyona girdi. 12 Mayıs 2021 tarihinden itibaren ise Netflix Türkiye kataloğunda yerini aldı. Daha önce sinemalarda vizyona giren film, 600 bin dolar hasılat etmişti. Yaklaşık 93 dakika süren biyografi filmi, IMDb üzerinden 860 kişinin oyu ile 7,0 puan almayı başardı. Casa Rivas Mercado’da çekimleri tamamlanan yapımın orijinal ismi “El baile de los 41” olduğu biliniyor.

Filmin yönetmen koltuğunda David Pablos otururken, senaryosunu Monika Revilla kaleme almış. Filmin star kadrosu ise Alfonso Herrera, Emiliano Zurita, Mabel Cadena ve Fernando Becerril gibi isimlerden oluşuyor. İspanyolca dilinde yayınlanan film, uluslararası piyasada “Dance of the 41” ismi ile gösterime girdi. İşte 41 Kişilik Dans filmi konusu ve oyuncuları…

41 Kişilik Dans Filmi Konusu ve Oyuncuları

Film, gerçek bir hikayeden uyarlandığını iddia ediyor. Çoğunluğun severek oy verdiği bir başkanın kızı ile evlenen bir adamın hikayesini anlatan film, birçok tabuyu eleştiriyor. Bu adamın eşcinsel olması ise siyaset dünyasında büyük bir yankı uyandırıyor. Gece hayatlarından ve erkeklerden vazgeçemeyen damat ailesinin başına çok fazla sorun olmaya başlıyor. Toplum tarafından da pek hoş görülmeyen eşcinselliğin başkanın damadında görülmesi büyük çatışmalara sebep oluyor.

İşte Meksika ve Brezilya yapımı filmin oyuncu kadrosunda bulunan bazı isimler ve canlandırdıkları karakterler:

41 Kişilik Dans Filmi Yorumlar

Kankalar film sıradan eşcinsel filmi. Daha öncede çok gördük. Başarısız bir yapımdır. Sırf cinsel eğilimi farklı diye bir insan özel olmaz. Ayrıca bu manipülatif ve kusurlu düşünce filmde çok kötü işlenmiş. Baslı başına vasat. İnsanların hümanist duygularını kullanıp ticaret yapılması üzücü. Eğer ki The Dig filmi gibi biyografı ve tarih türündeki filmleri izliyorsanız, 41 Kişilik Dans filmi de size göre olabilir, ama şahsen ben pek tercih etmem.

Film Fragmanı

Exit mobile version