Acun Ilıcalı’nın Yeni Dijital Platformu Exxen

tarafından
170
Acun Ilıcalı’nın Yeni Dijital Platformu Exxen

Exxen adlı yeni dijital platformunu Acun Ilıcalı geçenlerde sosyal medya hesaplarında duyurmuştu.Daha önceden bahsi geçen Acun Netflix’e Rakip Oluyor diye işlediğimiz dijital platformun sonunda yavaş yavaş ayak sesleri duyulmaya başlıyor.

Acun Ilıcalı’nın Yeni Dijital Platformu – Exxen

PuhuTv ve BluTv’ye rakip olması beklenen hatta Exxen platformu için umutluyuz. Peki Exxen projesi ne zaman hayata geçecek ? Şuan için Exxen platformu hakkında pek bilgi sahibi değiliz. Ama çok zaman geçmeden hayata geçeceğini düşünüyoruz. Gerçi adının Exxen olacağı belirtilen dijital platform daha hayat bulmadan bizi üzdü bile. Burada ki suçlu Acun değil tabi ki. Burada ki isim Murat Soner.

exxen

Murat Soner’i tanımayanlar için şöyle özetleyelim. Kendisi eski radyo yayıncısı ve şuan Youtube’da dizi ve film eleştirmenliği yapıyor. Şahsen de severek izlediğim bir kişi. Ama yakın zamanda attığı İnstagram hikayesinde bir web site için söylenebilecek laf-ü güzafına bizi eklemiş. Exxen platformu için daha önceden attığımız başlığı copy+paste olarak yargılamış. Ve ondan sadece Acun diye bahsetmemizden soyadını kullanmadığımızdan rahatsız olmuş.

yeni dijital platform exxen

Öncelikle şundan bahsetmeliyim ki bu yaptığı bomboş gönderiden anlaşılıyor ki SEO denen sistemden bihaber kendisi. Yalan yok, kendisi benden hem yaşça hem de tecrübe olarak daha avantajlı ama site işlerinde şöyle bir sorun var. Herkesin aşağı yukarı aynı başlıkları atmasının sebebi Google’da siz arama yapınca daha görünür olmak. Ve bunun da belli başlı kuralları var. Bu kurallar sabit olduğu içinde bu tip bir olay yaşanması gayet doğal. Hatta çoğu web siteye dikkat ederseniz ilk paragraflar bile aynıdır. Bunun da sebebi tabi ki de SEO.

Ayrıca bu soy isim olayına neden bu kadar takıldığını anlamıyorum. Sonuçta burası eğlence ve sanat dünyası. Yani bu kadar resmiyet ve ciddiyet psikolojisi nerden geliyor? Ve ek olarak Acun deyince herkes anlıyor. Çünkü artık onu tüm Türkiye tanıyor. Yani soyadını kullanma zorunluğu ya da isim karşıma ihtimali falanda yok. Anlamadığım bu duyarın umarım sebebini açıklarsın.

Kısacası kendi cahilliğini web ortamında içerik üreten kişilere yorman bana sadece aptalca geliyor. Bu işin içinden olmayı bırak alakasız bir şekilde uzaksın. Belki biraz ağır yazıyorum. Emin değilim ama amacım kalbini kırmak yada linç etmek değil. Sürekli linç yediğin için başkalarına suç atmasını da çok iyi biliyorsun. Bunu siyasetçiler bile yapmıyor. Bence amacın ya böyle yaparak daha tanınmak. Hani reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı. Ya da yanlış sektördesin dostum.

Umarım bu söylediklerimi okursun ve gördüğün bir yanlışı herkese yormazsın. Şimdilik bu kadar kankalar. Umarım bu konu daha da uzamaz.

MRG Film Rulosu esenliler diler…