Blackpink: Light Up the Sky Netflix Belgeseli

tarafından
184
Blackpink: Light Up the Sky Netflix Belgeseli

Blackpink Light Up the Sky adında bir belgesel çıkaracağına söyledi. Bahsedeceğimiz bu proje Blackpink hayranlarını sevindirecek. Bu belgesel ise Blackpink müzik grubunu konu ediniyor. Netflix’te yayınlanacak olan belgesel şimdiden fan kitlesi tarafından merakla bekleniyor. Şimdiden fragmanı milyonlarca tıklanan belgesel 14 Ekimde Netflix’te. İşte Blackpink: Light Up the Sky.

Blackpink: Light Up the Sky

blackpink light up the sky

Öncelikle yüzeysel geçtiğimize göre şimdi MRG eleştiri vakti. Artık yazı planlamasını böyle yapacağım. İlk paragraf da hızlıca istenen bilgiler. Ardından ise asıl MRG yargısı.

Blackpink grubunu bilmeyen yoktur. 24 saatte 100 milyon gibi rakamları görmüşlerdi. Bu grup Koreli. Ve piyasadaki tek rakipleri BTS grubu. Bu grupta Kore’den. Aslında baktığınızda artık ABD sineması ve müziğinin sadece global başarıya ulaşma devri bitti gibi. Son zamanlarda Kore bomba gibi geliyor. Sinema için aynı şeyleri söylemek mümkün. Mesela Parasite filmi. Gerçekten ortalığı kasıp kavuşmuştu.

blackpink light up the sky  ne zaman

Blackpink: Light Up the Sky Ne Zaman Gösterime Girecek ?

Merak edilen diğer soru ise Blackpink: Light Up the Sky ne zaman yayınlanacak ? Şuan için 14 Ekim 2020 tarihi gösteriliyor. Büyük ihtimal de bundan sonrada değişiklik olmaz gibi.

Peki Kore bu kadar başarılı. Bu kadar izlenmeler ve kitleler var. Bu otomatik olarak ne demek? Para. Ben Netflix’ten bu tarz bir şey bekliyordum. Çünkü Netflix iyi hoş bir platform olmasına rağmen gerçek bir para aptalı. Ama ben böyle belgeseli konu olarak Justin Bieber düşünmüştüm. Hapishaneden yeni çıktığı ve hemen müzik işlerine geri döndüğü için tam para işiydi. Ama tabi Blackpink de fena fikir değil yani parasal olarak. Peki işin etik kısmı?

light up the sky netflix

Bu Netflix için pek önemli bir nokta değil. Mesela Blackpink değil de eski, ölmüş sanatçıları konu edinebilirdi. Bu piyasaya daha çok şey katan saygı hak eden kişiler. Yani 4 yıllık 4 tane ergen kızın sanat olarak görmedim pop müzik serüvenleri ne kadar anlatmaya değer olabilir. Çünkü sinema işleri böyledir. Bir olayın anlatmaya değer olması gerekir. Ama tür işler daha zor ve kâr marjı daha kısık.

Zaten son zamanlarda seyircilerin saygısı iyice kaybeden Netflix artık bence daha doğru hamleler yapmalı. Biz ne kadar etik bulmasak da bizi ilgilendirmez. Biz burada boş boş anlatırız belki bir gün bizi de ciddiye alıp sanatı anlayan ve anlatan nesiller olur diye. Artık dünya piyasasında ABD ağırlığını kaybetmekte. Kore bu durumu yarara dönüştürmek için çok çalışıyor. Bizim de Türkiye olarak bu piyasa açıldığından faydalanıp ileriki 10 yıl 15 yıl içinde ciddi başarılar görebiliriz. Tabi ki bu ülke kolay değil. Ama bu elimizi kolumuz bağlayıp oturmamızı gerektirmiyor. Eğer siz önce kendinize inanıp güvenirseniz. O zaman artık kolay bir ülke olur.

İlginizi çekebilir : 3 Spider-Man Tek Filmde ! Into The Spider Verse

MRG Film Rulosu esenlikler diler…