Eden Dizi Konusu ve Oyuncuları

Eden dizi konusu ve oyuncuları

Eden dizi konusu

2021 yapımı, aksiyon ve macera türündeki Eden dizisi geçtiğimiz günlerde Netflix’te yayınlandı ve izlenme rekorları kırmayı başardı. Peki, Eden dizi konusu ve oyuncuları ne ? İşte dizi hakkında tüm merak edilenler…

Amerika ve Japonya ortak yapımı film, 27 Mayıs 2021 tarihinde Netflix üzerinden yayınlandı. Aksiyon temalı animasyon dizisi, 4 bölümden oluşurken her bölümü ortalama 25 dakika sürüyor. Fantastik ve bilim-kurgu andıran dizi, bir mangadan uyarlanmış. Tamamen Japonca olan dizi, IMDb üzerinden 126 oy ile 6,6 puan aldı. Ayrıca seri 7 yaş üzeri için uygun olduğu belirtildi.

Serinin yönetmen koltuğunda Yasuhiro Irie bulunurken, senaryosunu Justin Leach kaleme alıyor. Serinin orijinal dublaj sanatçıları ise Kyôko Hikami, Kentarô Itô ve Marika Kôno gibi isimlerden oluşuyor. Dizinin animasyon tarzı ise Japon kültürünün bir parçası olan anime tarzında. İşte Eden dizi konusu ve oyuncuları…

Eden Dizi Konusu

Seri, robotların evlat edindiği bir kız çocuğunu konu ediniyor. Gizli bir şekilde büyütülen kız, insanların yok olduğu bir dünyada yavaş yavaş olayları çözmeye başlar. Eden adında robotların yaşadığı, insanların bir şehir efsanesi sanıldığı bir kent. Fakat 2 bakım robotunun bulduğu bir kız çocuğu ile yer yerinden oynar. Olayları kavramaya çalışan ikili, kızı her şeyden uzakta gizlice büyütürler.

Eden Dizi Oyuncuları

İşte ABD ve Japon yapımı dizinin oyuncu kadrosunda bulunan bazı isimler ve canlandırdıkları karakterler:

MRG Yazar Yorumu

Kankalar bu animasyon serisinde konu çok güzel seçilmiş, görsel kalite çok orijinal olmuş. Son zamanlarda izlediğim en iyi Japon animasyonlarından. Çocuklara yönelik olması da güzel çünkü şuan her şey en az +16 olmuş durumda. Kimse küçük yaşlar için üretim yapmıyor. Bu arada son bir not “Anime diye bir şey yok.” Eden dizi tarzında animasyonları izlemekten hoşlanıyorsanız, Invincible dizisini mutlaka öneririm.

Dizi Fragmanı

Exit mobile version