Enola Holmes Konusu ve Oyuncuları

tarafından
266
Enola Holmes Konusu ve Oyuncuları

Enola Holmes geçtiğimiz günlerde biliyorsunuz ki vizyona girdi. Ve yapımla alakalı birçok ayrıntı tartışıldı.Bugün ele aldığımız yapım Sherlock Holmes evreninden bir hikaye. Enola aslında Sherlock’un kız kardeşi. Başrol olan M. Bobby Brown aynı zamanda filmin yapımcısı. Ve daha fazla detayı ile işte karşınızda Netflix Türkiye Trendlerinde 1. Sıradaki yapım olan Enola Holmes.

Enola Holmes Oyuncu Kadrosu ve Konusu

enola holmes oyuncuları

Bir Sherlock hayranı olarak üzüldüğümü açıkçası belirtmeliyim. Çünkü Holmes kelimesini görünce heyecanlanmadım değil. Fakat burada Sherlock ismi daha çok marka gibi kullanılmış. Yani duygularımızla oynadılar. Sherlock dediğim için umarım Murat Soner yine prim kasmaz inşallah. Konuyu bilmeyenler için Murat Soner`in bize yaptığı eleştiriye verdiğim cevabı bırakıyorum.

Enola Holmes Konusu ne ?

Peki Filmin konusu ne ? Yıl 1884 ve Enola on altıncı doğum günü sabahına uyanır. Fakat evde annesini bulamaz. Annesi ise Enola için giderken arkasından doğum günü hediyeleri bırakır. Enola hediyelere bakar fakat annesi ile alakalı ipucu bulamaz. Enola annesini bulmaya kararlıdır. Ardından Londra’ya gider. Enola’nın Londra’daki aksiyon dolu maceraları…

Enola Holmes Oyuncuları Kimler ?

  • Millie Bobby Brown
  • Henry Cavill
  • Sam Claflin
  • Helena Bonham Carter
  • Louis Partridge
  • Fiona Shaw
  • Burn Gorman
  • Claire Rushbrook

Zaten Millie Bobby Brown’nu Stanger Things dizisinden de tanıyor olabilirsiniz.Hani ucuza Iphone aldım zannedersiniz fakat kutuyu açtığınızda salatalık hafif kalır, Tiktoker çıkar ya aynı o tadı veriyor. Çünkü beklentinizi karşılamıyor. Henry Cavill nam-ı diğer Süperman abimiz gene asaleti ile çok katkı sağlamasını bekliyorsunuz fakat o kadar geride kalıyor ki!

enola holmes konusu

Film ana fikir olarak feminizmi savunuyor. Fakat film sırf ilgi görsün diye kritik konular ve karakterler seçilmiş. Birde hani o beklediğim Holmes gizemleri yoktu. Bir kaç sahnesinde Sherlock’a bile oyun yapabilen Enola Holmes aslında çok zeki olduğunu kanıtlıyor. Fakat aradığımız gizemler yok. Sadece milleti yumruklamaktan başka yaptığı bir şey yok.

Birde eğer bu film için ne kadar bu kadar ilgi gördüğünü düşünüyorsanız, düşünmeyin. Burası Türkiye. Burada resim sanatına bir gram ilgi yok. TV zaten bel altı saçmalıklarına devam ediyor. Komedi olarak Recep İvedik izleniyor. Müzik olarak Demet Akalın, Murat Boz dinleniyor. Tiyatro izleyen kişi bulursam zaten başımın üstünde yeri var. Kısacası burası Türkiye.

Bu sözlerin alın. Şarkı falan yapın ha? Son tava bükücü Taha`ya verin. Şarkı çıkaracakmış. Sözler lazım olur. Merak etme bu paragrafı kullanman için senden telif ücreti almayacağım. Sonuçta fakir edebiyatı yapıp 1 milyon insanın gönlünde taht kurdun.

Neyse konudan çok saptık ama siz filmi en azından biraz anlamışsınızdır. Ama seyredilebilir. Çerezlik yani. Şuan Netflix’te sizlerle…

MRG Film Rulosu esenlikler diler…