Foundation Dizi Konusu, Oyuncuları ve Yorumlar

Foundation dizi konusu, oyuncuları ve yorumlar

Foundation dizi konusu, oyuncuları

2021 yapımı, bilim kurgu ve drama türündeki Foundation dizisi, Apple TV’de yayınlanarak izleyicilerle buluştu. Peki, Foundation dizi konusu ve oyuncuları ne, yorumlar ne yönde ? İşte dizi hakkında tüm merak edilenler…

Amerikan yapımı dizi, 24 Eylül 2021 tarihinde Apple TV’de yayına girdi. Çıkmasının hemen ardından etkileşim almayı başaran yapım, IMDb üzerinden 2,1 bin kişinin oyu ile 8,0 puan almayı başardı. Ünlü kadrosu ile dikkatleri üzerine çeken Foundation dizisi, tamamen İngilizce dilinde gösterime girdi. Her bölümü ortalama 1 saat 10 dakika süren yapım, ilk sezonu ile beraber toplamda 10 bölümden oluşuyor. Her hafta bir bölüm yayınlayan serinin çekimleri İrlanda sokaklarında tamamlandı.

Dizinin yönetmenliğini Alex Graves, Roxann Dawson, Jennifer Phang, Andrew Bernstein ve Rupert Sanders yaparken, senarist ve yazar kadrosunda Isaac Asimov, David S. Goyer ve Josh Friedman gibi isimlerin bulunduğu 11 kişilik dev bir ekip bulunuyor. Kitaptan uyarlanan yapımın başrollerinde ise Lou Llobell, Laura Birn ve Terrence Mann yer alıyor. İşte Foundation dizi konusu, oyuncuları ve yorumlar

Foundation Dizi Konusu

Foundation dizisi, Galaktik İmparatorluğun çöküşünü sahneleyen ve psikotarih alanında uzman olan Hari Seldon’a odaklanıyor. Uzman olan Hari Seldon, imparatorluğun yıllarca sürecek zorlu bir savaşa yaklaştığını ve cehaletin her geçen gün arttığını fark ediyor. Yeni bir imparatorluğun kuruluşunu kolaylaştırmak için bir vakıf kurmaya karar veriyor.

Foundation Dizi Oyuncuları

İşte ABD yapımı dizinin oyuncu kadrosunda bulunan bazı isimler ve canlandırdıkları karakterler:

Foundation Dizisi Yorumlar

Peki, dizi genel olarak nasıldı ? Öncelikle şunu söylemeliyim ki, hikaye çokta beklediğim gibi değildi. Zaten Isaac Asimov’un yazdığı kitabın hikayesi ile dizinin pekte alakası yok. Ondan dolayı nedense beni pek almadı. Onun haricinde CGI ve görsel kalite fena değildi. Kısaca çokta bir şey beklemeden izleyebileceğiniz bir yapım olmuş. Daha fazla bu tarz Foundation dizi gibi bilim-kurgu ve drama türündeki yapımlar izlemek isterseniz, Bliss filmini tavsiye ederim.

Dizi Fragmanı

Exit mobile version