Fringe Dizi: Konusu ve Oyuncuları | Bir FBI Dizisi

Fringe dizi

Fringe dizi

Amerikan bilim kurgu dizisi olan Fringe herkes tarafında oldukça beğenilerek izleniyor. Aksiyon dolu sahneleri ve büyüleyici hikayesi ile izleyicilerin beğenisini almayı başardı. Peki, Fringe dizi konusu ve oyuncuları ne ? İşte dizi hakkında tüm detaylar…

X-files ve Lost dizilerinde esinlenerek yapılmış, toplamda 5 sezonda oluşan 100 bölümlük saf kalite olan bir dizi ile karşınızdayım. 2008 yılında yayın hayatına başlayan Fringe dizisi hikaye gereği 2013’te ekranlara veda etmişti. Fringe dizisi, bir FBI ekibini konu alıyor. İzleyicilerin ilgi odağı haline gelmiş dizinin özellikle oyuncu kadrosu dikkat çekmekte. Hadi gelin kadroya göz atalım.

Dizinin yönetmen kadrosu J.H. Wyman, Jeff Pinkner ve J.J. Abrams gibi isimlerden oluşuyor. Dizinin başrol kadrosunda ise Anna Torv, Joshua Jackson ve John Noble gibi başarılı isimler bulunuyor. IMDb’den 8,4 alan yapım gerçekten hak ediyor. İşte Fringe dizi konusu ve oyuncuları…

Fringe Konusu

Fringe, FBI`a bağlı bir ekibin adından ismini almış. Bu ekip bizim alışmış olduğumuz geleneksel bilimsel tekniklerinin dışında yöntemlerle çalışan, vakaları çözen deha bir grup. özel ajan Olivia Dunham, gerçek bir deha olan Peter Bishop ve bilim adamı Walter Bishop beraber metafizik ve bilim ile ilgili çalışmalar yapmasını konu almaktadır.

Bir uçakta insanların sıra dışı hareketler yapmasını sağlayan virüs çıkar ve ajan Olivia Dunham’a görev verilir. Daha sonra Olivia Dunham bu sıra dışı olayın Walter Bishop ile bir bağlantısı olduğunu düşünür ve onu aramak için yola çıkar. Bir ekip kurarlar ve dünya üzerinde olan inanılmaz araştırmalarda boy gösterirler.

Fringe Oyuncuları

İşte dizi oyuncu kadrosunda bulunan bazı isimler ve canlandırdıkları karakterler:

Öncelikle Fringe dizi olarak gerçekten özgün bir yapım. Belki de doğru zannettiğin çoğu konu hakkında size bir daha düşünmek zorunda bırakacak bir yapım. Hatta gelmiş geçmiş en iyi 10 bilim kurgu dizisi diye bir sıralama yapsam kesin yazacağım bir dizi. Yani detaylar bahsedip sizi sıkmaktansa acilen izlemeye davet ediyorum.

Ayrıca diziyi izlemek isteyen kankalar için güzel bir haberim var. Fringe dizisi BluTV’de şu an yayında. Ama üzüldüğüm kısım Murat Soner’in yaptığı yılın en iyi film anketinde Eltilerin Savaşı birinci olurken, aynı ülkede bu dizinin fragmanı 4 bin izleniyor. Bir gün Aristo’nun ikna teknikleri hakkında kitap okursanız bu olayı anlamak zor değil. Ya da benden dinleseniz ?

Dizi Fragmanı

Fringe dizi konusu ve oyuncuları yazımızın sonuna geldik. Son olarak Face Changer kullanıma açıldı. “Ünlüler Hollywood filmlerinde oynasaydı nasıl olurdu ?” Buna cevap arıyorsanız sizde gelin. Amaç mizah. Hem de kaliteli. Aşağıdaki kırmızı butondan tek tıkla ulaşabilirsiniz. Her daim iyi seyirler dilerim.

MRG Film Rulosu esenlikler diler…

Exit mobile version