Gece Yarısı Ayini Dizi Konusu, Oyuncuları ve Yorumlar

Gece Yarısı Ayini (Midnight Mass) dizi konusu, oyuncuları ve yorumlar

Gece Yarısı Ayini dizi konusu, oyuncuları

2021 yapımı, korku ve gizem türündeki Gece Yarısı Ayini (Midnight Mass) dizisi yayınlanmasıyla izleyiciler tarafından büyük ilgi görmeyi başardı. Peki, Gece Yarısı Ayini dizi konusu ve oyuncuları ne, yorumlar ne yönde ? İşte dizi hakkında tüm merak edilenler…

Kanada ve Amerika ortak yapımı dizi, 24 Eylül 2021 tarihinde Netflix tarafından yayınlandı. Korku ve gizem severler için harika bir tercih haline gelen seri, ekranların karşısına çıkmasının ardından kısa sürede gündeme gelmeyi başardı. Toplamda 7 bölümden oluşan dizi, IMDb üzerinden sayfası açılmasına rağmen herhangi bir seyirci tarafından şu anlık oylanmadı. Her bölümü ortalama 40 dakika süren yapım, tamamen İngilizce dilinde yayınlandı. Kanada’nın meydanlarında çekimleri tamamlanan yapım, uluslararası piyasa da “Midnight Mass” ismi ile yayına girdi.

Dizinin yönetmenliğini Mike Flanagan yaparken, senaristlik görevini ise Mike Flanagan, James Flanagan, Elan Gale, Jeff Howard ve Dani Parker gibi 5 kişilik dev ekip üstleniyor. Netflix Orijinal ürünü olan yapımın başrol kadrosunda da Kate Siegel, Zach Gilford ve Hamish Linklater bulunuyor. İşte Gece Yarısı Ayini dizi konusu, oyuncuları ve yorumlar

Gece Yarısı Ayini Dizi Konusu

Midnight Mass dizisi, dini inancı zayıflamış bir izole edilen adaya, yakışıklı rahibin gelmesinin sonucu olarak yaşanan olayları anlatıyor. Dini yönden inancını yitiren kasaba halkı, yakışıklı ve karizmatik genç bir rahibin gelmesi ile her şey aniden değişime uğrar. Zaman ilerledikçe işler daha garip bir hal almaya başlar.

Gece Yarısı Ayini Dizi Oyuncuları

İşte Kanada ve ABD yapımı dizinin oyuncu kadrosunda bulunan bazı isimler ve canlandırdıkları karakterler:

Gece Yarısı Ayini Dizisi Yorumlar

Peki, dizi genel olarak nasıldı ? Genel olarak pek korku dizilerini tercih etmem ancak bu yapım fena değildi. Dizi, gerek gizemli hikayesi ile gerekse korku ve gerilim dolu sahneleri ile bir şekilde kendini izlettiriyor. Ayrıca oyunculuk performansları da gayet yeterliydi. Kısaca eğer ki korku türündeki yapımları seviyorsanız, en kısa zamanda izlemeye başlamalısınız. Daha fazla bu tarz Gece Yarısı Ayini dizi (Midnight Mass) gibi yapımlar izlemek isterseniz, Dystopia dizisini tavsiye ederim.

Dizi Fragmanı

Exit mobile version