Hausen Dizi: Konusu ve Oyuncuları

Hausen dizi

Hausen dizi

2020 yılında vizyona giren ve korku türünde olan Hausen dizisi son zamanlarda gündeme oturdu. Peki, Hausen dizi konusu ve oyuncuları ne ? İşte dizi hakkında tüm merak edilenler…

Alman yapımı korku ve gerilim türünde olan bol bol özgünlük içeren ama izlediğinizde sanki çok fazla klişeye yer vermiş gibi gözüken Hausen dizisi, seyirciler tarafından bir hayli merak konusu olmuştu. 29 Ekim 2020‘de yayın hayatına başlayan dizi toplamda 1 sezon 8 bölümden oluşuyor ve her bölüm ortalama 55 dakika civarı sürüyor.

Hausen, Türkçe karşılığı oturmak olarak çevrilse de aslında örnek vermek gerekirse “sen nerede oturuyorsun?” sorusunda ki anlama geliyor. Dizinin kadrosu başarılı isimler ile dolu. Öncelikle dizinin yönetmeni Thomas Stuber. Senaristleri ise Till Kleinert ve Anna Stoeva ikilisi. Dizinin başrol kadrosu ise Charly Hübner, Alexander Scheer ve Tristan Göbel gibi isimlerden oluşuyor. Peki, Hausen dizi konusu ve oyuncuları ne ?

Hausen Dizi Konusu

Dizi, 16 yaşındaki bir genci konu ediniyor. Bu genç, annesi ölünce babasıyla yeni bir hayat kurabilmek için şehirden epey uzak harap bir halde bir eve taşınıyorlar. Evi keşfetmeye başlayan bu genç, duvarlarda yasayan bir lanetli yaratık olduğunu fark edince işin rengi değişiyor. Peki nasıl gidiyor?

Hausen Dizi Oyuncuları

Dizinin oyuncu kadrosunda bulunan bazı isimler:

8 bölümden oluşan sadece 1 sezon yayınlandı daha. Öncelikle bu dizinin artıları neler ? Dizi korku ve gerilim türüne göre başarılı bir iş. Çünkü bu tarz yapımlar her ne kadar birbirlerini anımsatsa da nedense bu türün kitlesi tarafından bu durum hiç yargılanmıyor. Bir başka artı ise oyuncuların performanslarıydı. Çünkü genelde korku filmlerinde ucuza kaçılıp ajans oyuncuları seçildiği için bu yapım her türlü izlenmeyi hak ediyor. Peki ya Hausen dizi olarak eksileri neler?

Dizi Fragmanı

Dizinin en büyük eksiği The Boy filminin çakması olması. Eğer izlemediyseniz tavsiye ederim. İzlediğim sayılı kaliteli korku filmlerinden. Orada da çocuğun ruhu duvarda yaşıyordu. Ve baya yaratıcı bir senaryoydu. Ama yine de bu tarz yapımları seven arkadaşlar için şiddetle tavsiye edilir. Si Hausen dizi hakkında ne düşünüyorsunuz ? Her daim iyi seyirler dilerim.

İlginizi çekebilir: The Society

MRG Film Rulosu esenlikler diler…

Exit mobile version