Hekimoğlu Dizisi Çekimlere Başladı

Hekimoğlu

Hekimoğlu

Hekimoğlu dizisi çekimlere başladı. Covid-19 sebebiyle çekimler durmuştu.Bu yüzdem Hekimoğlu dizisini 2 ay falan görememiştik. Daha önceden Hekimoğlu dizisinden hiç bahsetmediğimi fark ettim. Ve setten de çekimlerin devam ettiği haberi gelince hem inceden bilgilenip hem eleştirelim dedim.

Öncelikle şundan bahsetmeliyim ki Hekimoğlu dizisi Türk icraatı bir iş değil. ABD kökenli House isimli dizinin uyarlaması demek az olur, birebir aynısı. Eğer House dizisini daha önce izlediyseniz aynı akış, aynı sahneler mevcut. Ama bizim ülkemizde pek ilgi görmediği için Hekimoğlu başarılı bir girişim.

Hekimoğlu Dizisi Konusu Ne ?

Peki Hekimoğlu dizisinin konusu ne ? Ateş adlı karakterimiz 40’lı yaşlarında ve oldukça bilinen bir doktordur. Tıp fakültesinden arkadaş olan İpek’in yönetici olduğu hastanede birlikte çalışmaktadır. Ateş hastalarla sadece göz teması kurarak hastaları tedavi edebilir. Onun için en büyük hastalıklar bile oyun gibidir.

Her zaman yerli ve kaliteli işlerin artmasını temenni ediyorum. Ama hala o seviyeye ulaşamadık. Ama olsun böyle böyle öğrenecek çok şeyimiz var. Ve birçok uyarlama işe göre de orijinaline en benzer işlerden. İşin kötü tarafı ise yaratıcılık sıfır.

Ve ilginçtir ki son zamanlarda TV`deki saçmalıklardan dolayı insanlar iyice TV izlemeyi bırakmıştı. Ama eğer Hekimoğlu konulu twitlere bakarsanız çoğu insanı TV izlemeye başlatan bir dizi. Aslında bu dizi benim bile yakından takip ettiğim bir diziydi. Ama tam parlama dönemine denk gelen salgın biraz işlerini sekteye uğrattı gibi. Şahsen oyunculuğunu ve karizmasını beğendiğim Timuçin Esen sosyal medyada hayranlarına mutlu haberi verdi. Ve setlerin başladığını söyledi.

Hekimoğlu Oyuncuları Kimler ?

Birde eski sağlıkçı olarak şunu da belirtmeliyim ki Hekimoğlu çok doğru terimler ve teknikler gösterilerek anlatılıyor. Bunu çok doğru buluyorum. Bu zamana kadar saçma sapan hastane dizileri izledik. Hepsi rezildi. Hatta Hekimoğlu dizisi ara ara bu dizilere de geçiştirmeyi de unutmuyor. Tabi bu terimleri herkes anlamıyor ama yaptık işi sahip oldukları psikolojiyi çok iyi anlatıyor. Hastanede herkes birbirine salak salak aşık olup leylalık yapmıyor. Yeri geliyor çok ciddi ve kasvetli oluyor. Yeri geliyor makaranın dibi oluyor.

Arkadaşlar konumuzun da burada sonuna geldik. Bu kadar sağlık ve sinemadan bahsettik, aslında iki sektöründe işi çok zor. Şuan aktif olarak görev yapmıyorum ama sağlıkçıların içinde çalışmış biri olarak neler yaşadıklarını tahmin edebiliyorum. Ve sinema içinde aynı şeyler mevcut. Belki çok ciddi değil gibi gözükse de bu kasvetli ve gergin dönemde insanları en azından 1 saat sinirini alıp balon yapmak zor iş. Hele bu kısıtlamalar gelirde de çok büyük azalmaya neden olacak. Umarım sinemanın yılı dediğimiz 2021 herkesin gönlünden geçene nasip eder. Sağlıcakla kalın.

İlginizi çekebilir : 100 Years Filmi – 2115 Yılında Yayınlanacak

MRG Film Rulosu esenlikler diler…

Exit mobile version