Kurtlar Vadisi Geri Dönüyor ! Dexter Yeni Sezon Geliyor

tarafından
164
Kurtlar Vadisi Geri Dönüyor !  Dexter Yeni Sezon Geliyor

Kurtlar Vadisi ve Dexter dizileri için harika haberler var. Bugün iki farklı kitleye hitap eden ama ortak yönleri olduğu için tek yazıda bahsetmek istediğim dizilerden bahsedeceğiz. Bu ortak yönleri ise ikisi de uzun sürenin ardından yeniden yayına hazırlanıyor. İşte Dexter ve Kurtlar Vadisi.

Kurtlar Vadisi ve Dexter Geri  Dönüyor !

Öncelikle Dexter dizisinden bahsedelim. Bundan 7 yıl önce kesin final vermeyen dizi 8. Sezonu yayınlamıştı. Şimdi ise 9. Sezon için çekimlere hazırlandıklarını ve yıl başı itibarı ile kesin olarak çekimlere başlayacaklarını duyurdular. Muhtemelen de 2021 yılının Eylül ayında yani yeni sezonla birlikte izleyici ile buluşacak.

Dexter yeni sezon

Dexter yeni sezon

Muhtemelen diyorum çünkü yapımcı şirket olan Showtime yayın tarihi için gün vermedi. Ama merak etmeyin bu zaman kadar çoğu tahminimde yanılmadım. Ego da kastığımıza göre devam edebiliriz.

Dexter Dizi Konusu Ne ?

Dexter bir seri katil dizisidir. Başrolde muhteşem oyunculuğu ile Michael C. Hall bulunuyor. Baş karakterimiz ise meşhur Dexter Morgan. 3 yaşında yetim kalan Dexter, Harry Morgan tarafından evlatlık alınır. Dexter küçük yaşta içindeki öldürme hissini fark eder. Ve mahalledeki hayvanları öldürmek ister. Fakat durumu fark eden Harry ona engel olmak yerine daha iyi bir katil olmayı öğretir. Ama belli kurallar koyar. Mesela sadece suçlu insanları öldürmesini söyler.

dexter konusu

Bu yüzden Dexter içindeki öldürme isteğini beslemek için polis olur. Fakat 4. Sezonda öldürdüğü bir fotoğrafçı masum çıkınca işler biraz karışır. “Suprise Motherf*cker” repliği de bu diziye aittir.

Sırada Kurtlar Vadisi Var !

Evet uzun bir sürenin ardından devam edecek bir başka dizi ise Kurtlar Vadisi. Babamın da büyük hayranı olduğu dizi bazı şehir efsanelerine göre Çakır öldükten sonra sarmıyormuş. Bu arada güzel detay bilgiye sahibim. O da belki lazım olur. Çakır 43. Bölümde vuruluyor ama 45. Bölümde ölüyor. Bilginize.

Kurtlar vadisi geri mi dönüyor

Şaka bir yana gerçekten sevenler var ama şahsen ben izlemedim, izlemeyi de düşünmüyorum. 13 sezonluk dizi ve tüm orta doğuyu ayrıca 15 Temmuz’u anlatan sinema filmleriyle bu tuttu suyu çıkana kadar devam edelim bir sinematik dünyaydı. Suyu çıkınca da bitirdiler. Ama niye bir daha yayınlanıyor? Çünkü şuan saçma sapan dizilerden dolayı Türk Televizyonunda büyük bir kalite boşluğu var. Gerçekten şaka gibi gelebilir ama 2000’lerde Türk TV’sinde çok fazla rekabet vardı. Ezel, Arka Sokaklar, Aşkı Memnu, Yaprak Dökümü, Leyla ile Mecnun, Adanalı vs. Aklıma gelenler bu kadar.

Kurtlar Vadisi Ne Zaman Başlayacak ?

Kurtlar vadisi ne zaman başlayacak

Şuan 2021’de çekimlere başlayacaklarını ve muhtemelen de 2022’de başlaması bekleniyor. Ama şimdi Dexter varken kim Kurtlar Vadisi izlemek ister? Tabi hayranlar için bir şey söyleyemem. Belki çok klişe ama gerçekten coğrafya kaderdir. Allahtan artık internet diye bir şey var. Bu arada dizi Netflix’te yayınlanacak.

Ayrıca size şöyle bir haberim daha var. Kurtlar Vadisinin senaristi Osman Sınav. Sen Anlat Karadeniz`de bir Osman Sınav hikayesidir. Çok ilginç değil mi? Yani böyle detaylı bir mafya hikayesi yazan bir insandan neden Sen Anlat Karadeniz gibi garip şeyleri kaleme alır. İnsanın inanası gelmiyor. Keşke Kurtlar Vadisi ile zirvede bıraksaymış.

Gerçi şaşırmamak lazım. Sonuçta bu ülkede kadının değersiz gösterildiği, sanki erkeklerin saat gibi istediği kızı koluna taktığı dizilerin senaryolarının çoğunluğunu kadınlar yazıyor. Ama ne önemi var. Öküz gibi halkımıza ilk sinema filmi olan Gardaki Tren izletsen yarın hayran sayfası açar. İnceydi, istersen son cümleyi bir daha oku.

Son olarak yeni başlattığım bir konudan da bahsetmek istiyorum. Bu yazıyı yazdığımda 15 Ekimdi. Yani usta oyuncu Erol Günaydın’ın ölüm yıl dönümü. 2012 yılında aramızdan ayrılan usta oyuncu ruhun şad olsun.

İlginizi çekebilir : Minnoşlar Filmi Konusu ve Oyuncuları

MRG Film Rulosu esenlikler diler…