Minnoşlar Filmi Konusu ve Oyuncuları

tarafından
126
Minnoşlar Filmi Konusu ve Oyuncuları

Geçtiğimiz günlerde “Minnoşlar” adlı Netflix bir film çıkardı. Bu film hakkında uzun uzun konuşacağız. Netflix yapımı olan Minnoşlar belki de Netflix için bile çok ahlaksız sayılıyor. Yani ben araştırma yaparken Yeni Şafak ve Murat Soner’in yorumlarını gördüm ve ikisi de bu yönde. İkisi de hiç şaşırtmadı.

Minnoşlar Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Bu okuduğunuz film açıklaması benim izlediğim ve tarafsız primsiz yazdığım açıklamadır. İzlediğim diyorum çünkü izledim ama RTÜK tarafından yasaklandığı için Netflix’te değil, hiç tavsiye etmediğim korsan film sitelerinden izledim. Şimdi sormazlar mı hani yasaktı? Şuan asıl yasaklanması gereken bir şey varsa öncelikle korsan siteleridir. Ardından ise RTÜK.

Minnoşlar oyuncuları

İzledim çünkü daha önce de bize kopyala-yapıştır diye hitap eden Murat Soner’in gördüğüm kadarıyla filmi izlemediği sadece bir kaç haber sitesini (Bazı yobaz basın kanalları vs.) inceleyip buna göre video çektiğine yemin edebilirim ama kanıtlayamam.

Her neyse tek sorun bu değil. En önemli sorun Netflix açıklama editöründe. Cinsellik ve dişilik kelimeleri kullanılan açıklamayı şuan yayınlamak istemiyorum ama filmle hiç bir alakası yok. Üstüne üstlük +18 ibaresi kullanılıyor film için. Ayıp olan bir şey varsa asıl budur. Sırf alakası olmayan ön tanıtım ile uygunsuz içerik görmek isteyen kitlelere üyelik satma çabası gerçek ayıptır. Netflix’in film hakkında yaptığı açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Minnoşlar Oyuncuları

  • Fathia Youssouf
  • Médina El Aidi
  • Maïmouna Gueye
  • Esther Gohourou
  • İlanah Cami Goursolas
  • Myriam Hamma
  • Médina El Aidi-Azouni
  • Bilel Chegrani
  • Demba Diaw
  • Mbissine Thérèse Diop

Minnoşlar Filmi Konusu

Öncelikle filmden bahsedelim. Film de Müslüman bir kızımız var. Ve bu kız 11 yaşında olan Amy. Amy ise başarılı bir dansçı olmak istiyor. Fakat ailesel ve toplumsal doğmalar yüzünden sürekli baskılanıyor. Ama Amy yeteneğinin ve tutkusunun peşinde koşmak için her şeyi karşısına almaya hazır.

Minnoşlar oyuncu kadrosu

Asıl ayıp sadece bu kadar değil. Asıl ayıp bu filmi yasaklayan zihniyet. Şuan Minnoşlar bazı ülkeler dışında her yerde serbest. Bu ülkelerde zaten Netflix bile yasak. Ama asıl sorun bu da değil. Bu filmi izlerken dedim “lan ne zaman pedofili ile alakalı şey olacak” diye. Ama ararken bir baktım film bitmiş. Anlam veremedim.

Minnoşlar konusu

Çünkü bu ülkede medeni kanunla savaşan doktor, hatta baş hekim yardımcısı oluyor. Pedofili hastası bireyler RTÜK’te içerik kontrolü yapıyor. Gerçekten yetenekli ve sağlıklı insanlar işsiz kalıyor. Çünkü hala Ankara’da dayımız yok. Coğrafya kaderdir derken bu kadar acı çekeceğimizi düşünmemiştim.

Minnoşlar filmi konusu

Utanç Verici Türk Dizileri

Anlamıyorum. Çünkü Yasak Elma etik, Sadakatsiz etik, Hercai etik, Çukur etik hatta hepsi +7 ibareli. Bunlar ahlaklı ama yetenekleri ve tutkuları peşinden koşanlar sizin ahlaksız değil mi? 2. eş almak normal diyen adam etik, özgürce sanat üretmek yada eleştirmek ahlaksızca. Değil mi?

Size bir noksanımızdan daha bahsetmek istiyorum. 2018 Dünya Jimnastik Şampiyonasında her ülkelerden 10’larca çocuk katılırken Türkiye’den sadece 1 tane çocuğumuz katılıyor. İşte o pis zihniyetinizin eseri. Sonra İstanbul`da geçen bir Hollywood filminde neden sanki Afganistan gibi gösteriyorlar diye soruyoruz. Çünkü adamlar gördüklerini yapıyorlar.

minnoşlar filmi

Lütfen artık biz burada özgür sanat için çabalarken siz hala tıkanık faşist zihniyetlere prim vermeyin. Yoksa sonumuz o orta doğu ülkeleri gibi olur. Bu yazıda nerdeyse içimdeki her şeyi anlatmaya çalıştım ama ne kafi? Böyle sıradan basit şeyler değil bunlar. Bu olayda gerçekten filmi izlemeden yorumlayan sözde eleştirmenler bile ülkenin yaralarına tuz bastıklarını kanıtlıyorlar. Belki de izledi ama böyle dürüst konuşmak işlerine gelmiyor. Video kaldırılırsa para kazanamam endişesi mi sarıyor acaba? Bilmem fark ettiniz mi? Bizim sitede neden reklam yok?

Bence herkesin amacı açıkça ortada. Bu yazı şimdiye kadar MRG’de ki en uzun yayın. Ama yeter mi hiç ? Levent Kırça 34 yıl anlatamadı ülkelerin sorunlarını. Ruhu şad olsun. Son olarak bizim sektörle çok alakası yok ama yine de bahsetmesem olmaz. Ben bu yazıyı yazarken 12 Ekim yani Oğuz Atay’ın doğum günü. İyi ki doğdun üstat, iyi ki eline kalemi aldın üstat.

İlginizi çekebilir: Exxen İçerikleri Neler ? Exxen de Neler Olacak ?

MRG Film Rulosu esenlikler diler…