Our Planet Fragman ve Konusu

tarafından
100
Our Planet Fragman ve Konusu

Our Planet belgeselini uzun zamandır incelemek istiyordum aslında. Ama içerik baya fazlaydı. Sitemiz bir çok siteye göre çok daha taze ama güncel sinema ve dizi sektörüne bizim kadar hakimi pek yok. Hatta çoğu haftada 1 içerik bile zar zor paylaşıyor. Biz ise 2 günde bir sizinleyiz. Çünkü bizim dağ gibi Netflix`imiz var birde gezegenimiz. İşte karşınızda günün konusu Our Planet (Bizim Gezegenimiz)

our planet dizi

Kankalar uzun zaman zamandır belgesel izlememiştim ama bu cidden bir başkaydı. Eğer belgeselin fragmanını izlediyseniz ne kadar sıkıcı bir belgesel bu ya. Klasik NTV belgeseli gibi. Diyebilirsiniz. Ama şunu çok rahat söyleyebilirim böylesi derinden etkileyen bir belgesel gördüğünüzü hiç sanmıyorum. Fragmanı isterseniz aşağıdan izleyebilirsiniz.

Our Planet Fragman

Buradan Our Planet belgeselinin fragmanını izleyebilirsiniz.Zaten izledikten sonra araştırmaya koyuldum. Ve IMDb puanı ile de çok şaşırttı. Neden çünkü gerçekten hakkı verilmiş. Şuan için 9.3 olan puanı cidden baya yüksek ama doğru bir oran. Galiba boş kitleler tarafından keşfedilmediği için böylesi puan almış. Şaşırmamın sebebi ise genelde bu kadar hakkında IMDb Alması. Mesela Enes Batur filmi önce 4 gibi almıştı sonra bir operasyon ile 7 üzerine çıkarıldı. Bunun örneği o kadar çok ki.

our planet fragman

Ve şaşırtan tek olay o değildi. Türü ise suç belgeseli olmasıydı. Gerçekten insanların o yok edici ve yıkıcı yüzlerini apaçık yüzümüze vuran seri gerçek bir cesaret örneği.

Our Planet Konusu Ne ?

our planet imdb

Our Planet dizisinin konusundan da bahsetmek gerekirse, dünya var olan bir düzen var ve dünyanın kaderini ve geleceği kökten değiştirecek bir ırk geliyor. Yani insanlar. Doğa ile insanın zorlu ilişkisini çok anlaşılır anlatan seri kesinlikle izlenmeye değer.

Hatta ilerde herkes izleyip gelirse yayınlarda belki daha derin tartışırız. Neyse Bu arada Netflix’in orijinal yapım dizileri arasında en çok IMDb puanı alan yapım. Yani bazen işlerin az izlenmesi iyi bir şey. Çöp kitle böylece gelmiyor. Ergen tayfanın Allah’tan bu işlere aklı ermiyor. Bu arada ergenden  kastım yaşça ergen olanlar değil, beyince olanlar. Hala Sex Education bir sanat eseri diyenler. Müstehcen organlarıyla düşünenler…

İlginizi çekebilir : Acun Ilıcalı Netflix ‘e Rakip Olucak

MRG Film Rulosu esenlikler diler…

Kaynak #1 : Our Planet | Official Trailer [HD] | Netflix