Satıcı (The Salesman) Filmi Konusu ve Oyuncuları

Satıcı (The Salesman) filmi konusu ve oyuncuları

Satıcı (Salesman) filmi konusu

2016 yapımı, gerilim türündeki Satıcı (The Salesman) filmi büyüleyici sahneleri ile tekrardan gündeme geldi. Peki, Satıcı (The Salesman) filmi konusu ve oyuncuları ne ? İşte film hakkında tüm merak ettikleriniz…

Fransız ve İranlıların ortak yaptığı film, 27 Ocak 2017 tarihinde vizyona girdi. Cannes’da En İyi Erkek Oyuncu ödülünü ve En İyi En İyi Senaryo ödülünü alan Satıcı filmi, toplamda 2 saat 4 dakikalık seyir zevki sürüyor. IMDb üzerinden 7,8 gibi başarılı bir puan alan yapım, yer yer dram ve gerilim sahneleri ile izleyenleri büyülemiş gözüküyor.

Filmin yönetmeni ve senaristi İranlı Asgar Ferhadi olurken, yapımın başrol kadrosu ise Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti ve Babak Karimi gibi isimlerden oluşuyor. İşte Satıcı filmi konusu ve oyuncuları…

Satıcı (The Salesman) Filmi Konusu

Film, Rana ve Emad adında bir çiftin hikayesini anlatıyor. Bu çift geri kalmış ve yobaz İran halkına nazaran çok medeni, tiyatrocu bir çifttir fakat Bu fark onlara birçok sorun yaşatmaktadır. Tahranda bir daireye taşınan çift artık her şeyin yoluna gireceğine inanır. Bir gün Emad evde değilken birileri Rana`ya saldırır. Sonra öğrenirler ki o ev eskiden çok misafirli bir kadının eviymiş. Bunları öğrenen Emad intikam için bu durumun failini aramaya başlar.

Satıcı (The Salesman) Filmi Oyuncuları

Dram ve gerilimin eşlik ettiği filmin oyuncu kadrosunda bulunan bazı isimler ve hayat verdikleri karakterler:

Peki, Satıcı filmini genel olarak beğendim mi ? Film İran halkının geri kalmışlığını çok çarpıcı ve rahatsız edici şekilde anlatıyor fakat filmde bir çelişki var. O da toplumda ki erkek egemenliğini eleştirirken filmin erkekçi bakış açısı. Bu tarz sosyal filmler bu tarz hassas noktalara pek değinmiyorlar. Sadece anlatmak için anlatıyorlar. Avrupa ve Amerika için çok ilginç bir film çünkü onlarda bu tarz şeyler yaşanmadığı için adamlara çok tuhaf geliyor. Fakat bizim toplumumuzda azınlık olsalar da hala erkek egemenliğine inanan erkek ve kadınlar mevcut. O yüzden Satıcı bana haber bülteni gibi geldi. Gerilim filmlerini izlemekten zevk alıyorsanız, belki de son zamanların en popüler yapımlarından biri olan Donma Noktası filmine de bakmanızı öneririm.

Dizi Fragmanı

Satıcı (The Salesman) filmi konusu ve oyuncuları adlı yazımın sonuna geldik. Son olarak Face Changer kullanıma açıldı. Elraenn, Pqueen, Kendine Müzisyen, Wtcn, Enes Batur, Cem Yılmaz gibi daha fazla fenomen ve ünlü isimler ya Hollywood filmlerinde oynasaydı nasıl olurdu, dedik ve bunu eğlenceli bir uygulamaya dönüştürdük. Tıkla ve sende keşfet. Her daim iyi seyirler dilerim.

MRG Film Rulosu esenlikler diler…

Exit mobile version