Stranger Dizi: Konusu ve Oyuncuları | Netflix

Stranger dizi

Stranger dizi

2017 yılında çıkan, Kore yapımı Stranger dizisi izleyicilerde heyecan yaratmadı değil. İlgi çekici sahneleri ile kendine başlayan Stranger dizi konusu ve oyuncuları ne ? İşte dizi hakkında tüm merak ettikleriniz…

Güney Kore yapımı dram ve polisiye dizisi olan Stranger, Netflix’te şuan da yayında. Dizi, bir savcının başından geçen olayları konu alıyor. 10 Haziran 2017’de yayın hayatına başlayan dizi toplamda 2 sezon ve 32 bölümden oluşuyor. Aksiyon sahneleri ile izleyicileri ekran başına kitleyen dizi, IMDb’den 8,6 gibi yüksek puan almayı başardı. Hadi gelin birde kadroya göz atalım.

Dizinin yönetmen koltuğunda Ahn Gil Ho otururken, senaristi ise Lee Soo Yeon oluyor. Dizinin başrol kadrosu ise Cho Seung Woo, Bae Doona ve Jeon Hye Jin gibi isimlerden oluşuyor. Peki, Stranger dizi konusu ve oyuncuları ne ?

Stranger Dizi Konusu

Dizi, bir savcının hayatından kesit anlatıyor. Bu savcı çocukken bir ameliyat geçiriyor ve empati duygusunu kaybediyor. Bu yüzden duygusuz ve analitik bir insan oluyor. Ve bu savcı ile birlikte çalışan bir dedektif var. Bu ikili bir seri cinayet vakasını aydınlatmaya çalışıyorlar. Fakat her şey o kadar da kolay değil…

Stranger Dizi Oyuncuları

İşte dizinin oyuncu kadrosunda bulunan bazı isimler ve canlandırdıkları karakterleri:

Şimdi eleştirme vakti. Öncelikle dizi genel olarak güzel. Son zamanlarda Kore dizileri çoğu ergence olsa da bazen bu tip başarılı işler çıkıyor. Fakat bu o kadar da iyi olduğu anlamına gelmiyor. Yani Kore kalitesinin üstünde bir yapım. Ayrıca başrolün oyunculuğunu ilginç şekilde çok beğendim.

Stranger dizi olarak klasik bir senaryoya sahip olsa da işleniş ve güzel detaylar sayesinde kendini sevdiriyor. Bir sorun var. IMDb puanı 8,5. Bence bu kadar değil. En fazla 5,7 falan. Çünkü 8 üzeri demek kim izlese kendine göre bir şeyler bulabilir demek. Gerçekten asla bu derecede bir yapım değil.

Dizi Fragmanı

Kısacası Stranger ortalama bir dizi. Beğendiğim şeyler oluğu kadar beğenmediğim şeyler de mevcuttu. Ama eğer izleyecek bir şey bulamıyorsanız ve Kore yapımlarından hiç izlemediyseniz kesinlikle güzel bir başlangıç. Korelilerin o kendine özgü tarzını çok iyi hissettiren bir dizi.

Son olarak Face Changer kullanıma açıldı. Eğer fenomenler Hollywood filmlerinde oynasaydı nasıl olurdu ? Bu sorunun cevabını veren uygulamamıza davetlesiniz. Hem de VIP. Her daim iyi seyirler dilerim…

MRG Film Rulosu esenlikler diler…

Exit mobile version