Sümbül Operasyonu Filmi Konusu, Oyuncuları ve Yorumlar

Sümbül Operasyonu filmi konusu, oyuncuları ve yorumlar

Sümbül Operasyonu filmi konusu, oyuncuları

2021 yapımı, suç ve drama türündeki Sümbül Operasyonu film, geçtiğimiz günlerde Netflix’te yayına girdi. Peki, Sümbül Operasyonu filmi konusu ve oyuncuları ne, yorumlar ne yönde ? İşte film hakkında tüm merak edilenler…

Polonya yapımı film, ilk kez 13 Ekim 2021 tarihinde Netflix Türkiye’de yayına girdi. Netflix Orijinal ürünü olan yapım, çıkmasının hemen ardından büyük beğeni ile izlendi. Toplamda 1 saat 46 dakika süren yapım, IMDb üzerinden 36 kişinin oyu ile 6,7 puan aldı. Lehçe dilinde gösterime giren yapım, 18 yaş ve üzeri izleyiciler için uygun olduğu belirtildi. Polonya’da çekimleri tamamlanan film, uluslararası piyasa da “Operation Hyacinth” ismi ile yayınlanırken, orijinal isminin “Hiacynt” ismi ile biliniyor.

Filmin yönetmenliğini Piotr Domalewski yaparken, senarist ve yazar kadrosunda Marcin Ciaston bulunuyor. Yapımın başrollerini ise Tomasz Ziętek, Hubert Miłkowski ve Marek Kalita üçlüsü oynuyor. İşte Sümbül Operasyonu filmi konusu, oyuncuları ve yorumlar

Sümbül Operasyonu Filmi Konusu

Film, 1980’li yıllarda Polonya’da meydana gelen eşcinsel cinayetini konu alıyor. 1980’lerin komünist Polonya’sında Varşova’da gizemli bir eşcinsel cinayet vakası ortaya çıkar. Onlarca memur olayın gizemini çözmeye çalışırken, bir polis memuru sonuçtan memnun kalmaz. Gerçekleri ortaya dökmek için elinden gelen her şeyi yapar.

Sümbül Operasyonu Filmi Oyuncuları

İşte Polonya yapımı filmin oyuncu kadrosunda bulunan bazı isimler ve canlandırdıkları karakterler:

Sümbül Operasyonu Film Yorumlar

Peki, film genel olarak nasıldı ? Filmin hikayesi fena değildi, en azından izleyiciyi ekrana kilitlemeyi başarıyor. Oyunculuk performansları ve sinematografi kalitesi de gayet yeterliydi. Kısaca klasik polisiye filmlerini seviyorsanız izlenecekler listenize ekleyebilirisiniz. Daha fazla bu tarz Sümbül Operasyonu filmi gibi suç ve drama türündeki yapımlar izlemek isterseniz, Time dizisini tavsiye ederim.

Film Fragmanı

Exit mobile version