The Boys Oyuncuları ve Konusu

The Boys

The Boys

The Boys dizisi son zamanlarda gündeme oturmuş gibi. Uzun zamandır dizi önermedik. Bugünse gerçekten muhteşem eleştirel bir dizi var. Çok tepki çeken ama asıl yeni yayınlanan 2. Sezonu ile The Boys sizlerle.

The Boys Oyuncuları ve Konusu

The Boys dizisi bu zamana kadar alışagelmiş olduğumuz süper kahraman hikayelerinin çok dışında. Öncelikle bu dizinin amacı bir sinematik evren yaratmak değil. The Boys filmlerde bize pazarlanan Amerikan rüyasını ve süper kahraman filmlerdeki basitleştirilmiş hayat hikayelerini eleştirir. Peki bu nerede yayınlanıyor ? Tabi ki son zamanlarda Netflix platformuna güzel bir çelme takan Amazon Prime. Amazon Prime için daha önceden övgülerimi bahsetmiştim. Ve Yerli Artı dizisi için detayları da.

Bana kalırsa sanatın en büyük özelliği yetenek değil. Bence en önemli nokta cesaret ve yaratıcılık. Marvel ve Dc evrenleri ne kadar yaratıcı olsa da gerçekten çok büyük yalanlar satıyorlar. Ama şöyle bir şey bu yalanları kültür sahibi bir çok insan biliyor. Fakat bu dünya geneline baktığınızda çok ufak bir kesim. Hatta bu filmlerden ötürü tekmeli yumruklu kavga edenlere tanık oldum. Bu yüzden bu durumu böylece bize şeffaflaştıran bir yapım gerçek bir sanattır.

The Boys Konusu Ne ?

Peki dizinin konusu ne ? Kendilerine The Boys adı veren bir grup insan, diğer süper kahramanların güçlerini kötüye kullandıkları bir evrende bulunmakta. Ve bu grup güçlerini kötüye kullanan süper kahramanları yok etmeyi planlıyor. The Boys’un yozlaşmış süper kahramanlara karşı savaşını konu edinen bir yapım.

The Boys Oyuncuları

Bu işin cesaretin bir kısmı. Birde yönetimi eleştiren dizi gerçek bir cesaret eseri. Belki orada Silivri yoktur. Ama bu kadar fikir ve konuşma özgürlüğü neden bizim ülkemizde yok. Mesela esnaf bir adam bir Bakanı eleştirdiğinde tutuklu yargılanıyor ama  medeni kanunlarla açıkça kendi ağzıyla beyan eden bir adam başhekim yardımcılığı yapıyor. Ve formaliteden görevinden alınıyor. O da twitter sayesinde. Yeni adalet sistemi sanırım tweet sınırı.

Peki yaratıcılık nerede peki? İşte yalanlar anlatılmayan bir süper kahraman filmi olması. Ayrıca prodüksiyon için 15 metrelik bir balina yapıldığını söylemiyorum. Kısacası bizim burada birileri para için birilerin bir yerlerini yalarken bu dizinin yayınladığı platformun sahibi dünyanın en zengin adamı Jeff Bezos.

Bu konu hakkında anlatılacak o kadar şey var ki ama bir şeriatçı gibi konuşmadığım için sınırlandırmaya çabalanacak. Neyse bu kadar dert yeter şimdi 2 sezonu yayınlanan The Boys 3. Sezon için izin aldı. Şimdi gidip izleyebilirsiniz. İlk ay ücretsiz olan Amazon Prime 8 TL’lik fiyatıyla umarım sizi memnun eder. Bence şuan eğer Netflix aboneliğiniz varsa iptal edin. Şimdilik bu kadar.

MRG Film Rulosu esenlikler diler…

Exit mobile version