The Dig Filmi: Konusu ve Oyuncuları | Netflix Dönem Filmleri

The Dig filmi konusu ve oyuncuları

The Dig filmi konusu ve oyuncuları Netflix

2021 yapımı, dram ve tarih türündeki The Dig filmi yayınlanmasıyla bütün ilgileri üstüne çekti. Peki, The Dig film konusu ve oyuncuları ne ? İşte film hakkında tüm merak edilenler…

14 Ocak 2021 tarihinde Yeni Zelanda’da yayınlanan film, 29 Ocak’ta Netflix Türkiye’de yayınlandı. Toplam 1 saat 52 dakikalık seyir zevki süren filmin, IMDb puanı 7,3 olarak belirlenmiş. İngiliz yapımı film izleyiciler tarafından beğenilmiş gözüküyor.

Filmin yönetmeni Simon Stone olurken, senaristi ise Moira Buffini oluyor. Filmin hikayesi ise aynı isimli bir romandan uyarlama. Filmin başrol kadrosu ise Lily James, Carey Mulliga ve Ralph Fiennes gibi isimlerden oluşuyor. İşte The Dig konusu ve oyuncuları…

The Dig Filmi Konusu

Film, 2. Dünya Savaşının hemen öncesinde geçiyor. İngiliz bir kadın olan Peggy, arazisinde kocaman bir kazı yaptırmak istiyor. Uzman ve deneyimli bir arkeolog olan Basil Brown, Peggy ile tanışıyor ve Peggy’nin arazisinin kazılması ile alakalı bir takım anlaşmalar yapılıyor. Geniş arazinin kazı çalışmalarına hemen başlıyorlar. Kazı çalışması gittikçe inanılmaz bir boyuta ulaşıyor ve bittiğinde ise gözlerine inanamadıkları büyük bir şey ile karşılaşıyorlar.

The Dig Filmi Oyuncuları

İşte filmin oyuncu kadrosunda bulunan bazı isimler ve canlandırdıkları karakterler:

Peki, film genel olarak nasıldı ? Öncelikle filmi izlerken zaten o İngiliz kalitesini hissediyorsunuz. Oyunculuklar zaten tartışmasız çok başarılı ve son zamanlarda izlediğim en iyi dönem filmlerinden. Şahsen pek dönem filmi izlemem fakat bu film baya hoşuma gitti. Eğer sizde The Dig filmi gibi dönem türündeki yapımları seviyor iseniz The Crown dizisini kesinlikle öneririm.

Dizi Fragmanı

Son olarak Face Changer kullanıma açıldı. Elraenn, Pqueen, Kendine Müzisyen, Wtcn, Enes Batur, Cem Yılmaz gibi daha fazla fenomen ve ünlü isimler ya Hollywood filmlerinde oynasaydı nasıl olurdu, dedik ve bunu eğlenceli bir uygulamaya dönüştürdük. Tıkla ve sende keşfet. Her daim iyi seyirler dilerim.

MRG Film Rulosu esenlikler diler…

Exit mobile version