The Father (Baba) Filmi Konusu ve Oyuncuları | 2020

The Father (Baba) filmi konusu ve oyuncuları

The Father (Baba) filmi konusu

2020 yapımı dram türündeki The Father (Baba) filmi diğer ülkelerde birçok olumu yanıt almayı başardı. Peki, bu kadar sevilen ve izlenen The Father filmi konusu ve oyuncuları ne ? İşte film hakkında tüm merak ettikleriniz…

İngiltere ve Fransa ortak yapımı film, 23 Aralık 2020’de İspanya’da yayınlandı. Film, yaşlılık dönemini dramatik bir şekilde anlatmaya çalışmış. Bazı İspanya sinemalarında yayınlanan The Father filmi, 16 Nisan 2021’de Türkiye’de yayınlanması bekleniyor. IMDb üzerinden 7,8 gibi başarılı bir puan alan yapımda bir çok ünlü isim bulunuyor. Tiyatro oyunundan uyarlama olan film için şu an maalesef yasal bir izleme yolu yok.

Filmin yönetmeni ve senaristi Florian Zeller olurken, filmin başrol kadrosunda ise Anthony Hopkins, Olivia Colman ve Imogen Poots gibi başarılı isimlerden oluşuyor. İşte The Father konusu ve oyuncuları…

The Father (Baba) Filmi Konusu

Film, yaşlı bir baba, ve ona bakan kızının hayatına odaklanıyor. Baba aynı zamanda hafıza kaybı sorunları ile de mücadele ediyor. Tek sorunsa bu değil. Adam aynı zamanda kendini yaşlanmadığına ikna etmeye çalışıyor. Kızının yardımları istemiyor. Hem de aynı zamanda sevdiklerine, benliğine ya da gerçekliğine şüphe duymaya başlıyor.

The Father (Baba) Filmi Oyuncuları

Dramanın ağır bastığı filmin oyuncu kadrosunda bulunan bazı isimler ve canlandırdıkları karakterler:

Peki film genel olarak nasıldı ? Film doğal olarak bir tiyatro oyunundan uyarlandığı için izlerken tiyatro hissiyatı veriyor. Basit ve sade çekimler ile kasvetli bir ortam yaratmayı başarmış bir film. Ayrıca karakterlerin derin bir hikayesi yok. Bu normalde kötü bir yöndür fakat The Father gibi bu tarz empati yaptırmak isteyen filmler için harika bir olay. Anthony Hopkins reisin filmleri ile büyüyen biri olarak onun yaşlandığını bilmek ve bu tarz bir filmde görmek cidden bir ayrı üzdü. Daha fazla gibi bu tarz film için Film İncelemeleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi Fragmanı

Son olarak Face Changer kullanıma açıldı. Elraenn, Pqueen, Kendine Müzisyen, Wtcn, Enes Batur, Cem Yılmaz gibi daha fazla fenomen ve ünlü isimler ya Hollywood filmlerinde oynasaydı nasıl olurdu, dedik ve bunu eğlenceli bir uygulamaya dönüştürdük. Tıkla ve sende keşfet. Her daim iyi seyirler dilerim.

MRG Film Rulosu esenlikler diler…

Exit mobile version