The Girl from Oslo Dizi Konusu, Oyuncuları ve Yorumlar

The Girl from Oslo dizi konusu, oyuncuları ve yorumlar

The Girl from Oslo dizi konusu ve oyuncuları

2021 yapımı, gerilim drama türündeki Netflix dizisi yayınlanmasıyla izleyiciler tarafından büyük ilgi görmeyi başardı. Peki, The Girl from Oslo dizi konusu ve oyuncuları ne, yorumlar ne yönde ? İşte dizi hakkında tüm merak edilenler…

Norveç ve İsrail yapımı dizi, 20 Aralık 2021 tarihinde Netflix tarafından yayınlandı. Gerilim severler için harika bir tercih haline gelen seri, ekranların karşısına çıkmasının ardından kısa sürede gündeme gelmeyi başardı. Toplamda 10 bölümden oluşan dizi, IMDb üzerinden şimdiye kadar 209 kişinin oyu ile 5,2 puan almayı başardı. Her bölümü ortalama 35 dakika süren yapım, tamamen Norveççe, Arapça ve İbranice dilinde yayınlandı. Netflix Orijinal ürünü olan yapımın orijinal ismi ise “Bortført” olarak biliniyor.

Dizinin yönetmenliğini Uri Barbash ve Stian Kristiansen ikilisi yaparken, senaristlik görevini ise Kyrre Holm Johannessen, Kyrre Holm Johannessen, Tal Miller, Stephen Uhlander ve Ronit Weiss-Berkowitz gibi isimlerden oluşan toplamda 5 kişilik dev bir ekip üstleniyor. Serinin başrol kadrosunda ise Anneke von der Lippe, Amos Tamam ve Raida Adon bulunuyor. İşte The Girl from Oslo dizi konusu, oyuncuları ve yorumlar

The Girl from Oslo Dizi Konusu

Dizi, kızı kaçırılan Norveçli bir diplomatın hikayesine odaklanıyor. Norveçli bir diplomatın kızı kaçırılır. Bunun üzerine diplomat kızını kurtarmak için eski arkadaşlarını bulmaya karar verir. Büyük bir sırrın kızının serbest bırakılmasına yardımcı olacağı umudu ile Ora Doğu’ya gitmek için yol alır.

The Girl from Oslo Dizi Oyuncuları

İşte İsrail ve Norveç ortak yapımı dizinin oyuncu kadrosunda bulunan bazı isimler ve canlandırdıkları karakterler:

The Girl from Oslo Dizi Yorumlar

Peki, dizi genel olarak nasıldı ? Dizinin bence olay örgüsü ve genel hikaye akışı beni pek tatmin etmedi. Onun haricinde kadro tamamen amatör oyuncululardan oluşuyordu. Bu yüzden oyunculuk performansı çok kötü olmasa da iyi de değildi. Yani kısaca çerezlik dizi niyetine izlenebilir, puan verecek olsaydım 10/5,0 verirdim. Daha fazla bu tarz The Girl from Oslo dizi gibi gerilim ve drama türündeki yapımlar izlemek isterseniz, Hache dizisini tavsiye ederim.

Dizi Fragmanı

Exit mobile version