The Last Dance – Bir Michael Jordan Belgeseli

tarafından
108
The Last Dance – Bir Michael Jordan Belgeseli

The Last Dance gibi milyonlara hitap eden Michael Jordan belgeselini izledim. Ve şunu fark ettim. Son zamanlarda çok fazla belgesel takıntım başladı. Ve burada bunları sizlerle paylaşmak şahsen benim memnun ediyor. Ayrıca The Last Dance belgeselini Netflix platformunda izleyebilirsiniz. Daha önce de Netflix’in en iyi yapımını sizlerle paylaşmıştım. Our Planet’te harika bir yapımdı.Üstüne üstlük bunun bir de belgesel olması çok şaşırtmıştı. Şimdi ise yine bir belgesel ile birlikteyiz. Milyonlara ilham ve güç veren Usta basketbolcu Michael Jordan için ve Chicago Bulls için yapılan belgeseli yani The Last Dance belgeselini inceleyeceğiz.

The Last Dance Belgeseli

The Last Dance belgeseli

The Last Dance belgeseli gibi kişiye veya bir kuruluşa özel yapılan belgeseller hatıra ve minnet değeri taşır. Bu belgesel içinde aslında aynı fikirler düşünülerek yola çıkılmıştır. Bu belgeselde işlenen konu Michael Jordan ve Chicago Bulls’un 90’lı yıllardaki büyük başarılarını anmak ve yad etmek için yapılsa da büyük bir dostluğa zarar verdi.

the last dance netflix

Michael Jordan ve Pippen dostluğunu yerle bir eden bu belgesel tahminlere göre takım içine istediği zaman girebilen yüksek yetkili birinin casusluğuydu. Ve sporda bir kural vardır. Soyunma odasında olan soyunma odasında kalır. Eğer henüz izlemediyseniz spoiler vermeyeceğim. Fakat bu belgeselden sonra iki usta basketbolcunun birbirini tehdit etmelerine kadar uzadı. Bu yüzden ne kadar sevecen ve iyi niyetli bir iş olsa da büyük zararlara sebep oldu.

the last dance imdb

Aslında bu belgeselin de bu kadar dikkatimi çekmesinin sebebi de buydu. Aslında daha önceden görmüştüm. Sadece ilk 2 bölümü yayınlanmıştı. İzlememiştim. Fakat bu olayları duyunca tekrar izleme kararı aldım toplamda 10 bölüm yayınlandığını gördüm.

Belgesel de Barack Obama’dan bir çok önemli isimlere kadar bir çok röportaj vermiş. Bu kadar geniş kitlelere hitap eden Michael Jordan sadece bir basketbolcu olmadığını bir kez daha kanıtlamış oldu. Ayrıca The Last Dance belgeseli IMDb puanında da şaşırtmadı. IMDb’den 9.2 puan alarak ne kadar kaliteli bir belgesel olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Michael Jordan’ın üniversite yıllarıyla başlayan yani “papadan bile büyük “ denmesiyle başlayan ve 6 yıl art arda süren şampiyonluğun ardından son kez liderliğe oynayan Chicago Bulls son dansına çıkmasına kadar geçen süreci anlatıyor. Eğer hala Netflix’te  izleyecek kaliteli içerik arıyorsanız kesinlikle tavsiye edilir. Öğrenecek çok şeyimiz var.

MRG Film Rulosu esenlikler diler…