True Beauty Dizi: Konusu ve Oyuncuları

True Beauty dizi

True Beauty dizi

Kore yapımı, romantik komedi olan True Beauty dizisi 9 Aralık 2020 itibari ile yayına girdi. Peki, True Beauty dizi konusu ve oyuncuları ne ? İşte dizi hakkında tüm merak edilenler…

Son zamanlarda çok ilgi gören Kore yapımı True Beauty dizisi, romantik komedinin ağır bastığı bir gençlik dizisidir. 9 Aralık 2020 tarihinden itibaren yayınlanan dizi, Koreli izleyiciler tarafından çok beğenildi. Toplamda 1 sezon ve 16 bölümden oluşan dizi TVN kanalında yayınlanıyor. Hadi gelin birde kadroya göz atalım.

Dizi, senaristi Lee Si-eun olurken, yönetmen koltuğunda Kim Sang-hyeop oturuyor. Dizi genelde pek duyulmasa da Kore fanları çoktan bu diziye hayran olmuş durumda. Başrol kadrosunda Moon Ga-young, Cha eun-woo ve Yoo-na Park gibi isimler bulunuyor. IMDb puanı şu anlık 8,3 olarak gözüküyor. İşte True Beauty dizi konusu ve oyuncuları…

True Beauty Dizi Konusu

True Beauty, her ülkede maalesef olan ve toplumsal güzellik algısına uymayan, yani kabaca çirkin diyebileceğimiz bir kızın öyküsünü anlatıyor. Ve bu kızın okulda yaşadığı sorunlara değinen dizinin kırılma noktası bu kızın makyaj ile tanışması. Ve artık onun hayatında bir çok değişiyor.

True Beauty Dizi Oyuncuları

İşte dizi kadrosunda bulunan bazı isimler:

Evet kankalar, buraya okuduğunuz iseniz ve benim aptal olduğumu düşünüyorsanız haklısınız. Çünkü böyle bir diziyi sırf genele hitap etmek için iyiymiş gibi yapmak zoruma gidiyor. Son zamanlarda Kore gerçekten gözle görülür başarılar yakalıyor. Yani her filmleri kötü gibi genelleme yapmıyorum. Ama bazı sorunlar var.

Kore dizilerinin kitlesi nedense bana çok cringe geliyor. Şahsen genelleme yapmak gerekirse gelmiş geçmiş en iyi yapımlar ya ABD’den ya İngiltere’den çıkıyor. True Beauty bu dizi zaten bahsettiğim kitlenin en büyük kanıtı. Neymiş bir kız varmış çirkinmiş, makyaj yapmış güzel olmuş. Artık okulun zorbaları onu sevecekler. Neden çünkü Avon’dan kaydırmalı link aldı.

Kankalar yanlış anlamayın ama bence bu tamamen ezik psikolojisi. Fakat bu toplumsal bir şey bir tercih. Yani kendi kendinizi baskılamaktan yaşadığınız sorunları başka insanlara yüklemeyin. Bu tip diziler zaten ezik psikolojisi besleyen geçici olarak yücelten şeyler. Toplumda bazı kişiler dış görünüşüne bakıp kendini kötü hissediyor ve bu dizileri izliyor.

Dizi Fragmanı

Hani True Beauty dizi sadece bundan mı etkileneceğiz demeyin. Çünkü The Queen’s Gambit çıktığı gibi orijinal bir çok satranç seti sattı. Ayrıca dolaylı yoldan da satranç sektöründe %300 büyüme oldu. Dizilerden insanlar etkilenir. Her kesimde aynı olmaz. Fakat herkes kendine göre bir şeyler bulur. Bu yüzden özgüvenli bir insan olmak tamamen sizin elinizde. Bu hikayeler sadece kurgu. Makyaj sizi hiçbir sorundan kurtarmaz.

İlginizi çekebilecek bir diğer Kore dizisi: Call Filmi

MRG Film Rulosu esenlikler diler…

Exit mobile version