Tüm Zamanların En İyi Disney Pixar Filmleri

tarafından
128
Tüm Zamanların En İyi  Disney Pixar Filmleri

Pixar Filmleri temalı listemizde tüm zamanların en iyi Disney Pixar Filmleri bulunuyor. Uzun zamandır bir liste yapmamıştım. Hep tek düze haber gibi yapıyordum. Ama bugün elimde bence işinize çok yarayacak bir liste var. Aslında ailecek izlenebilecek bir çok film var fakat bugün ki liste başarısı her zaman ortaya koymuş, her filmi ortalama 500 milyon gibi devasa hasılatlara ulaşmış bir yapım stüdyosundan. İşte çocukluğumuzun güzel kahramanlarına yön vermiş ve vermeye devam eden stüdyo Pixar.

Tüm Zamanların En İyi Disney Pixar Filmleri


Wall·E – Vol-İ (2008)

disney pixar filmleri

Bu yapım belki de gelmiş geçmiş en gerçekçi animasyon yapımlarından. Ben ilk izlediğimde 10 yaşlarımdayım. Ve gerçek mi? Animasyon mu? Diye düşünüp işin içinden çıkamamıştım. Gerçekten zamanının ötesinde bir yapım olan Vol-İ ilginç hikayeye sahip. Dünyanın bir çöplüğe döndüğü ve bunu temizlemesi için dünyada bırakılan bir robotun hikayesi. İnsanlar periyodik aralıklarla kontrole gelirken inanılmaz etkileyici ve eğlenceli senaryo başlıyor.

Toy Story – Oyuncak Hikayesi (1995)

İşte gerçek bir efsane daha. Yıl 1995 olmasına rağmen bu animasyonlar anca Pixar gibi bir stüdyodan çıkardı zaten. Bu arada Pixar animasyon filmlerini tasarladıkları bilgisayarları kendileri yapıyorlardı. Bu yapımda ise bir grup oyuncağın maceraları desek yeridir. Spoiler vermesem iyi olur. Ama eminim ki 7den 70e bilmeyen yoktur ama eğer küçük yaşta bir çocukla Tv`deki vurdulu kırdılı çizgi filmleri seyredeceğine bunları izletin. Eskimez bir kalite. En iyi Disney Pixar Filmleri listemizde yer almayı kesinlikle hak ediyor.

Toy Story 3 – Oyuncak Hikayesi 3 (2010)

pixar filmleri listesi

Şimdi “lan zaten yukarıda ilk filmini gösterdin 3 ne alaka ?” dediğinizin farkındayım. Ama bu serinin ikinci filmini pek tavsiye etmediğim için hem de her filmi ayrı ayrı ele almanın daha doğru olduğunu düşündüğüm için böyle bir şey yaptım. Ama 2. Film izlenmez demek değil ama hikayeye uygun değildi bana göre. Ama gene tercih sizin.

Up – Yukarı Bak (2009)

pixar filmi

Bu animasyon filmi gerçekten akıllar kazınmış bir yapımdı. Evli olan bir çiftin hikayesiyle başlayan ilginç bir yolculuk macerası dönüşüyor. Hayal kurmanın ve eskiyi unutmayıp yeniliklere de açık olmamız gerektiği çok güzel anlatan bir yapım.

Coco (2017)

Son olarak ise ortalığı kasıp kavuran bir animasyon. Latin geleneklerinden esinlenerek yapılan animasyon çok büyük ilgi gördü. Eğer henüz izlemediyseniz küçük büyük fark etmez tavsiye ediyorum. Müzikal sahnelerin de bol olduğu yapım Disney`in çok etkisinde kalmış olsa da kesinlikle başarılı bir yapım.

Tüm Zamanların En iyi Disney Pixar Filmleri listemizin sonuna geldik . Umarım daha güzel günlere. Her şey gönlünüzce olsun.

İlginizi çekebilir : İzleyenlere Mutluluk Veren 5 Film Önerisi

MRG Film Rulosu esenlikler diler…