Us Filmi (Biz): Konusu ve Oyuncuları | Dehşet Hikayesi

Us filmi - biz

Us filmi - biz

2019 yapımı, korku temalı Us (Biz) filmi film severlerin bir hayli ilgisini çekmeyi başardı. Peki, Us (Biz) film konusu ve oyuncuları ne ? İşte film hakkında tüm merak edilenler…

Amerikan yapımı korku filmi olan Us, 22 Mart 2019 tarihinde vizyona girdi. Oscar ödüllü film, toplamda 1 saat 56 dakika sürüyor. Zaman zaman korku ve gerilim en üst zirveye çıktığı filmde bir çok ünlü isim bulunuyor. Hadi gelin birde kadroya göz atalım.

Filmin yönetmeni, senaristi ve yapımcısı Jordan Peele oluyor. Filmin başrol kadrosu ise Lupita Nyongo, Winstone Duke, Elisabeth Moss, Tim Heidecker gibi isimlerden oluşuyor. IMDb puanı da 6,8 olarak gözüküyor. İşte Us filmi konusu ve oyuncuları…

Us (Biz) Filmi Konusu

Film, sahil kıyısında evleri olan ve tatil için oraya giden bir ailenin başına gelenleri anlatıyor. Bir gün geçirdikten sonra Adelaide kendini kötü hissetmeye başlıyor. Haksız çıkmıyor çünkü eve gittiklerinde kapının önünde 4 kişi görüyorlar. Daha ilginç tarafı ise, aslında o 4 kişi ailedeki her bireyin klonlanmış hali. Peki, kendi klonunla savaşmak ne kadar akıllıca ?

Us (Biz) Filmi Oyuncuları

Korkunun yüksek olduğu filmi oyuncu kadrosunda bulunan bazı isimler ve canlandırdıkları karakterler:

Peki, Us filmi nasıldı ? Filmin başlangıcı çok güzel, konu güzel, izleyiciye aktarımı harika. Hatta Lupita Nyongo`nun oyunculuğuna bayıldım. Fakat yarıdan sonra sanki senaryo tıkanmış gibi sıkıcı bir aksiyon giriyor. Müzikler falan çok klasik ve normal geldi bana. Yani dedim ki böyle bir düşüş hikayesi olamaz. Bir saatten sonra tahammülünüz kalmıyor. Sucuk doğrar gibi insan doğrama sahneleri falan nasıl fantastik bir düşüncenin sonucu ? Film korkunç olmaktan çok iğrenç ve itici olmuş. Maalesef bazı filmler bu çizgiyi koruyamıyor.

Film Fragmanı

Filmin orijinal adı Us, Türkçesi Biz. Eğer filme ulaşamaz iseniz yanına 2019 yazarak aratırsanız amacınıza kavuşursunuz. Çünkü isim filmle alakalı fakat çok genel olduğu için direk çıkamayabiliyor. Filmin IMDb puanı 6,8 ve bence 5,5 civarı olmalıydı. Sadece ilk yarısını izlesem kesin 7,5 üstü. Yine de korku ve gerilim seven arkadaşlara tavsiye edilir ama His House filmi bence çok daha iyi.

Son olarak Face Changer kullanıma açıldı. Elraenn, Pqueen, Kendine Müzisyen, Wtcn, Enes Batur, Cem Yılmaz gibi daha fazla fenomen ve ünlü isimler ya Hollywood filmlerinde oynasaydı nasıl olurdu, dedik ve bunu eğlenceli bir uygulamaya dönüştürdük. Her daim iyi seyirler dilerim.

MRG Film Rulosu esenlikler diler…

Exit mobile version