Wonder Woman 1984 Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

tarafından
109
Wonder Woman 1984 Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

Wonder Woman 1984 ve Kleopatra… Selam Kankalar. Bugün 2 film 1 oyuncudan bahsedeceğiz. Öncelikle Wonder Women 1984 filmi ve Klaopatra filminden. Ayrıca da ikisinin de baş rolü olan Hollywood’un güzeller güzeli olan Gal Gadot’tan bahsedeceğiz.

Wonder Woman 1984 ve Kleopatra

Wonder Woman 1984 Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

Wonder Woman 1984 vizyon tarihi ne zaman

Wonder Women 1984 için ilk yayın tarihi aslında 5 Haziran verilmişti. Ardından temmuz başına ertelendi. Ardından ise 2021 yılbaşı gösterildi. Yönetmen Jenkins ise ertelenen son tarih olduğunu söylüyor. Tekrar ertelenmesinin sebebi ise çok doğal. Çünkü daha önce de bahsettiğimiz 2020 yılının en beklenen filmi Tenet bile henüz maliyetini karşılayamadı. Bu arada 205 milyon dolar harcandığını unutmayalım. Bu paranın 1.5 milyar TL’ye denk gelmesi de baya ironik. Ama ben dolara bakmıyorum. Beni ilgilendirmiyor. (Üzgünüm yazarken ironi yaptığım belli olmuyor.)

Wonder Woman 1984 ne zaman

Wonder Woman 1984 Konusu Ne ?

Merak edilen diğer bir soru ise Wonder Woman 1984 filminin konusu ne ? 1980’li yıllarda geçen bu yapım Wonder Woman’ın yeni tehlikelere ve müttefiklerle olan maceralarını konu ediniyor. Cheetah ve Steve Trevor gibi karakterlerin olması bekleniyor.

Wonder Woman 1984 konusu

Aslında Wonder Woman 1984 çok beklenen filmler arasında değildi. Ama sonuçta kimse Nolan kadar cesur değil. Her zaman dediğim gibi “Sanat %1 yetenek gerisi cesaret ve emek.”

Kleopatra Filmi

kleopatra filmi

Şimdi ise asıl olaya geçelim. Tarihçileri ve yapımcıları ikiye ayıran bir film: Kleopatra. Tarihçilere göre bu film eğer yapılacaksa Kleopatra’nın yüzünün gösterilmeden çekilmesi daha etik olur. Çünkü henüz Kleopatra için kesin bir tasfir yok. Ama güzelliğinin baştan çıkarıcı olduğu söyleniyor. Ama film yapımcıların bu tip hassasiyetlerinin olmadığını bilmiyorlar galiba. Ama bence bir mazur yok. Çünkü Kleopatra bizim Peygamber Efendimiz gibi tasfir edilmesi dinen yasak olan bir kişilik değil. Tabi ki her ne olursa olsun o film çekilir.

Gal Gadot

Ama asıl olay bu değil. Asıl olay ise Kleopatra’yı Gal Gadot canlandıracak. Şimdi çoğu kişi ne var bunda diyebilir. Buradaki asıl sıkıntı Gal Gadot’un İsrail kökenli yani Yahudi olmasıdır. Eğer biraz şehir efsanelerini biliyorsanız Kleopatra’nın Yahudi’lerden hiç hoşnut olmadığını duymuşsunuzdur. Bu yüzden Gal Gadot için bence hayatının en ilginç projesi olabilir. Tabi ki günümüzde böyle ırkçı söylemlerde bulunmak hiç doğru değil. Ama maalesef kıramadığımız bir algı var ki ömrü insanlığa denk.

Kleopatra Kimdir ?

Kleopatra kimdir

Antik Mısırın son Helenistik Kraliçesidir. Asıl adı VII. Kleopatra‘dır. Ancak kendisinden önceki Kleopatra’lar unutulduğu için kısaca Kleopatra denmiştir. Çok zeki bir kadındır. Yaklaşık 9 dil bildiği söyleniyor. Bunlar bazıları İbranice, Arapça , Ermenice ve Farscadır. Ayrıca güçlü bir kadın olarak da bilinir.

Şuan hala devam eden Covid-19 süreci sinemanın bel kemiğini kırdı. İşin kötü tarafı ise ne zaman bitecek belli değil. Mesela o kadar heyecanla beklediğim Tenet filmine gidemedim. Düşünün artık ben bile izleyemiyorum. Nolan hayranı olduğumu artık söyleme de gerek yok sanırım. Evet bazı sinemalarda yayınlandı. Zaten film dediğin sinemada izlenir. Ama benim canım kıymetli kankalar. Kusura bakmayın. Şuan için pek bilgi yok ama Netflix veya Amazon Prime gibi dijital platformlarda yayınlanabilir.

Aslında aynı şeyi Wonder Women 1984 filmi için de görmek güzel olur. Tabi ki sinema gibi olmaz ama benim TV 120 ekran. Fena olmaz yani. Hatta bu konuda filmin yönetmeniyle bir röportaj yapılmış fakat kendisi alternatif yayın şuan için olmayacağını söylemiş. Gene de belli mi olur? Fragmanda Wonder Women 1984 fragmanında eğer izlediyseniz kamçısı ile şimşeklere Spider-Man taktiğini kullanarak ilerlemesi ? İmkansız sadece bir kelimedir, her şey olabilir.

Son olarak konu dışı bir şeyden bahsetmek istiyorum. Geçenlerde iletişim sayfasından gelen bir mailde neden beğenme butonu varken beğenmeme butonu yok demiş. Yani bence ihtiyaç yok, hem koyacakta yer bulamadım. Boş verin. Bu kadara detaylara takılmak sizi paranoyak yapar. Aman sizin sağlığınız her şeyden önemli. Çünkü kimse size sizden iyi davranmaz.

Arada tecrübeli almancı öğüdümü verdiğime göre umut dolu günlere, hep birlikte, Allahın izniyle.

İlginizi çekebilir : Kurtlar Vadisi Geri Dönüyor ! Dexter Yeni Sezon Geliyor

MRG Film Rulosu esenlikler diler…