Yağmurluklu Katil Kore’de Canavar Takibi Konusu ve Yorumlar

Yağmurluklu Katil Kore'de Canavar Takibi dizi konusu, oyuncuları ve yorumlar

Yağmurluklu Katil Kore'de Canavar Takibi dizi konusu, oyuncuları

2021 yapımı, tarih ve suç türündeki Netflix dizisi yayınlanmasıyla izleyiciler tarafından büyük ilgi görmeyi başardı. Peki, Yağmurluklu Katil Kore’de Canavar Takibi dizi konusu ve oyuncuları ne, yorumlar ne yönde ? İşte dizi hakkında tüm merak edilenler…

Güney Kore ve Singapur yapımı dizi, 22 Ekim 2021 tarihinde Netflix tarafından yayınlandı. Tarih ve suç severler için harika bir tercih haline gelen belgesel, ekranların karşısına çıkmasının ardından kısa sürede gündeme gelmeyi başardı. Toplamda 3 bölümden oluşan dizi, IMDb üzerinden 94 kişinin oyu ile 6,8 puan almayı başardı. Her bölümü ortalama 45-50 dakika süren yapım, tamamen Korece ve İngilizce dilinde yayınlandı. 16 yaş ve üzeri izleyiciler için uygun olan yapımın çekimleri Güney Kore’nin Seoul kentinde yapıldı.

Dizinin yönetmenliğini John Choi ve Rob Sixsmith yaparken, senaristlik görevini ise Nicolina Lanni, Rob Sixsmith ve Conal Whyte gibi isimlerden oluşan toplamda 3 kişilik dev bir ekip üstleniyor. Serinin başrol kadrosunda ise Kwon Il-Yong, Kim Hee Sook ve Cho Wook Hee üçlüsü bulunuyor. İşte Yağmurluklu Katil Kore’de Canavar Takibi dizi konusu, oyuncuları ve yorumlar…

Yağmurluklu Katil Kore’de Canavar Takibi Konusu ve Oyuncuları

Dizi, yaklaşık 20 yıl önce sokaklarda adeta terör estiren Yoo Young-chul’un hikayesini konu alıyor. 2000’li yılların başlarında kurbanlarını acımasızca çekiçle öldüren seri katil Yoo Young-chul Seul’e adeta korku saldı. Yapımda tam bu noktada suç makinesi olan Yoo Young-chul’un işlediği cinayetlere odaklanıyor. İşte Güney Kore ve Singapur ortak yapımı dizinin oyuncu kadrosunda bulunan isimler: Kwon Il-Yong, Kim Hee Sook, Cho Wook Hee, Park Ki Ryun, Bae Sang Hoon, Kim Ji Yoon, Park Myung Sun ve Go Na Mu.

Yağmurluklu Katil Kore’de Canavar Takibi Yorumlar

Peki, belgesel dizisi genel olarak nasıldı ? Dizinin konusu benim baya ilgi çekti açıkçası. Oyuncular zaten direkt olarak olayı yaşamış kişiler olduğu için aslında olayı çok daha net ve doğru bir şekilde anlayabiliyorsunuz. Sizde bu tarz suç belgesellerini seviyorsanız en kısa zamanda izlemelisiniz. Daha fazla bu tarz Yağmurluklu Katil Kore’de Canavar Takibi belgesel dizisi gibi yapımlar izlemek isterseniz, Suç Mahalli Cecil Hotel belgesel dizisini kesinlikle tavsiye ederim.

Dizi Fragmanı

Exit mobile version