Yok Oluş Filmi (Annihilation): Konusu ve Oyuncuları

Yok Oluş filmi

Yok Oluş filmi

Amerikan yapımı, bilim kurgu ve gerilim olan Annihilation (Yok Oluş) filmi şu anda Netflix’te yayında. Seyirciler tarafından çok fazla tartışıldı. Peki, Annihilation (Yok Oluş) filmi konusu ve oyuncuları ne ? İşte film hakkında tüm merak ettikleriniz…

Amerikan yapımı, hem bilim kurgu hem korku hem de gerilim türünde olan Yok Oluş filmi, mükemmel derinliği ve düşündürücü bir açık uçlu bir film. İnsanları kutuplaştıran bu film, toplamda 1 saat 55 dakika sürüyor. 12 Mart 2018 tarihinde çıkan film, şu anda Netflix’te yayında. Hadi gelin birde kadroya göz atalım.

2018 yılında Netflix üzerinden yayınlanan filmin yazar yönetmeni, Ex Machina filminin de yazar yönetmeni olan Alex Garland. Filmin hikayesi ise Jeff Vandermeer adlı yazarın aynı isimdeki kitabından uyarlama. Filmin başrol kadrosu ise Natalie Portman, Gina Rodriguez ve Jennifer Jason Leigh gibi isimlerden oluşuyor. IMDb puanı 6,8 ve bence çok daha iyisini hak ediyor. Peki, Yok Oluş filmi konusu ve oyuncuları ne ?

Yok Oluş (Annihilation) Film Konusu

Filmin konusu, Amerika devleti bir bölgede yaşanan anormal olaylar yüzünden insanları tahliye ediyor. Aradan uzun zaman geçiyor. Ve devlet bu bölgenin araştırılmasını istiyor. İlk görev grubu bu bölgede doğa insana dair her şeyi nerdeyse yok etmiş ve egemen bir vahşi ortam oluşmuş. Sonradan giden gruplarda ise toplu intiharlar, yüksek radyasyon kaynaklı kanser, bilinç kaybı gibi olaylar yaşanıyor. Ve hala detaylı bir bilgi alınamıyor. Son olarak ise 12. Ekip toplanıyor. Bilim insanlarından oluşan bu grup daha önce görmedikleri bir ortama karışıyor.

Yok Oluş (Annihilation) Filmi Oyuncuları

İşte filmin oyuncu kadrosunda bazı isimler:

Öncelikle filmin artılarını sayalım. Yok Oluş filmi çok zor. Hatta filmin zor olduğunu anlamak bile zor. Çünkü normalde bir filmi izleyip anlamadıysan zordur. Bu filmde anlamadığını anlamayan arkadaşlar var. Bu yüzden saçma diyor. Aslında film bir alt metin içermiyor. Herkes kendine göre anlam çıkarıyor. Bu yüzden bence sanattır.

Filmin eksisi gelmedi aklıma. Çünkü genel olarak beğendiğim bir yapım. Ama en büyük sorunu bence az ilgi görmesi. Rez alın ilerde değerlenecek. Çünkü daha önce de yaşanan şeyler şuan yaşanıyor. Eskiden zamanının ötesinde olan bir çok film vardı. Yok Oluş filmi de aynı sınıf bir film.

Son olarak filmin yönetmeni çok ilginç bir adam. Çünkü adam bir çok projede çalışmış birisi. Ama adamın çalıştığı tüm filmler ne zarar etmiş ne de kâr. Bütçe ve hasılat eşit. Tabi üç beş farklılıklar var fakat çok ciddi rakamlar değil. Garip geldi bana. Hepinize iyi seyirler dilerim.

İlginizi çekebilir: What If

MRG Film Rulosu esenlikler diler…

Exit mobile version